FAQ

Q

Co to jest domena internetowa?

Domena to internetowy adres, pod którym odnaleźć Cię mogą znajomi, klienci i kontrahenci. Składa się z nazwy własnej, którą wybierzesz dla swojej strony, oraz rozszerzenia (np. .pl, .com, .eu) i przekierowuje odwiedzającego wprost do witryny, którą zbudujesz. Każda domena jest unikalna, co oznacza, że w całej sieci nie istnieją dwa identyczne adresy www.  Zakup odpowiedniej domeny to nie tylko kluczowa marketingowa decyzja dla Twojego biznesu, to także wspaniała inwestycja na przyszłość. Już dziś wykup popularny alias, aby w przyszłości zarobić na nim duże pieniądze!

Q

Kto powinien kupić domenę?

Nabywcą domeny w serwisie domeinpark24.pl może być każdy, kto planuje otworzenie własnej strony/portalu/bloga lub przyszłościową inwestycję w sieci. To nie tylko doskonały sposób na zbudowanie internetowego wizerunku, ale także nowoczesny pomysł na domowy biznes.


Q

Jaką ofertę powinienem złożyć?

Każda domena wyceniana jest indywidualnie, na podstawie popularności jej nazwy i potencjału marketingowego, wartość oferty powinna więc być proporcjonalnie wysoka do wartości marketingowej nazwy, którą wybrałeś. Polecamy więc proponowanie tym wyższej kwoty, im bardziej zależy Ci na tym konkretnie adresie. Pamiętaj, że wartość aliasu www rośnie wraz z popularnością portalu, który na niej zbudujesz. Domena zakupiona dziś za grosze, w przyszłości może przynieść Ci miliony złotych! Dobra optymalizacja także pomoże w podniesieniu wartości rynkowej Twojej domeny.

Q

Kiedy otrzymam odpowiedź na moją ofertę? ?

Odpowiednio korzystne oferty akceptujemy już w przeciągu godziny od przesłania wypełnionego formularza kontaktowego. Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź to 24h w tygodniu roboczym. Jeżeli Twoja oferta nie będzie wystarczająco korzystna, przejdziemy do etapu negocjacji, który nie trwa zazwyczaj dłużej niż kilka godzin.

Q

Kto jest właścicielem domeny, którą kupuję?

Domainpark24 zajmuje się pośrednictwem sprzedaży domen internetowych, ich prawowitym właścicielem są więc osoby fizyczne i firmy, które w którymś momencie swojej inwestycji zdecydowały się na sprzedaż aliasu. Niezależnie od tego, kto jest właścicielem Twojej wymarzonej domeny – domainpark24 gwarantuje pełne bezpieczeństwo, ochronę danych osobowych i błyskawiczną transakcję.

Q

Jak opłacić zakup domeny?

Aby w pełni przejąć adres internetowy w posiadanie, transakcja zakupu musi zostać zwieńczona uiszczeniem odpowiedniej opłaty, zgodnie z Twoją ofertą zaakceptowaną przez pracowników serwisu. W tym celu wykonaj przelew na dane domainpark24, które otrzymasz drogą mailową po zaakceptowaniu Twojej oferty wraz z umową zakupu domeny.

Q

Czy istnieje możliwość wrzucenia domeny w koszta firmy?

Tak – internetowa domena, jako Twoja wirtualna wizytówka jest możliwa do wrzucenia w koszta prowadzenia działalności, podobnie jak późniejsza obsługa Twojego serwisu internetowego. Jest to doskonały argument dla osób nieprzekonanych do końca o słuszności stworzenia własnej strony www. Jeżeli chcesz, aby faktura za zakup domeny była wystawiona na dane Twojej firmy (tak, abyś mógł ją zaksięgować i wrzucić w koszta) – koniecznie zaznacz tę informację w formularzu przed sfinalizowaniem transakcji zakupu.

Q

Jak zarządzać domeną?

Po zakupie domeny niezbędnym będzie przyporządkowanie jej do odpowiedniego serwera, na którym znajdą się pliki Twojej witryny. Nasz dział supportu pomoże Ci zalogować się i w pełni opanować panel administracyjny, niezbędny do pełnego zarządzania Twoim nowym aliasem.

Q

Jak długo ważna będzie moja domena?

Aby Twoja domena nie zniknęła z sieci, ważne jest regularne płacenie abonamentu.  Abonament będzie się różnił w zależności od adresu, który wybierzesz, zazwyczaj nie przekracza jednak kwoty 50-100zł/rok. Nie musisz się więc martwić, że Twój drogocenny adres będzie generował dodatkowo wysokie koszta utrzymania.Standardowo domeny zakupione przez domainpark24 mają ważność roczną, każdego nabywcę informujemy jednak dokładnie o dacie, w którym wygaśnie jego abonament, podczas etapu negocjacji.